EXCELLIUM 97

Türkiye'de Eurodiesel'in öncüsü Total, Excellium 97 kurşunsuz benzin ile araca, yol ve sürüş şartlarına bağlı olarak standart kurşunsuz benzinlere oranla her depoda daha fazla yol kat edebilme imkanı sağlıyor. Fransa'daki Total laboratuvarlarında geliştirilen Excellium teknolojisi ile üretilen Excellium 97, sınıfının en yüksek oktanı ile üstün bir performans ve diğer üstün özellikleriyle daha fazla motor koruması sağlarken çevreciliği ve cazip fiyatı ile de fark yaratıyor.

Dünya akaryakıt, madeni yağ ve LPG pazarının önde gelen isimlerinden, Avrupa lideri Total, yeni kurşunsuz benzini Excellium 97 ile araç sahiplerine daha fazla yol kat edebilme imkanı sunuyor. Sınıfının (kurşunsuz benzin 95 oktan) en yüksek oktan değerine sahip olan Excellium 97, motor performansını da artırıyor. Excellium 97, sürtünme azaltıcı özelliği ile motordaki mekanik kayıpları azaltarak, motorun randımanını artırıp yakıt ekonomisi sağlıyor. Deterjan özelliği ile Excellium 97, motoru temizliyor ve yakıt sistemine zarar veren birikintileri azaltıyor. Enjektörler ve emme supapları gibi motorun hassas parçalarının temizliğini yaparak motorun daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor, ömrünü uzatıyor ve yakıt sistemini paslanmaya karşı koruyor.

Üstün içeriğiyle hem daha fazla motor koruması sağlayan hem de daha çevre dostu bir ürün olan Excellium 97'nin karbonmonoksit emisyonu standart bir kurşunsuz benzine oranla %20'ye, sera etkisi yaratan karbondioksit emisyonu ise %5'e varan oranlarda düşük değerler taşıyor.

Üstün nitelikli ürünlerin sunumundaki başarısıyla Türkiye'nin önde gelen otomotiv üreticilerinden kalite ödülleri kazanan Total, yeni ürünü Excellium 97'yi , Türkiye geneline yayılmış yaklaşık 350 istasyonunda, Total güvencesiyle tüketicinin hizmetine sunuyor.

Ürün bilgisi www.total.com.tr 'den alınmıştır.